Spolupracujeme s:

Znak Města Skutče. Město Skuteč

Logo společnosti Člověk v tísni.

Příběhy bezpráví

Studentské volby

Logo Židovského muzea v Praze. Putovní výstavy
Světluška - sbírkové dny Světluška
Každý rok pořádáme sbírku pro Život dětem, o.p.s., pomáhejte s námi :-)

Život dětem o.p.s.

Srdíčkové dny
Logo projektu Ekoškola. Ekoškola

Prostředky z EU

Čerpáme z EU prostředky na zkvalitnění a modernizaci výuky.Čerpáme peníze z Evropské unie na zkvalitňování a modernizaci výuky

Jak pomohla EU a ESF naší obci  OP Zaměstnanost.

Domácí hospic v Hořicích

Studenti skutečského gymnázia navštívili v úterý 16. května 2017 v městě plném hořických trubiček, Hořicích, místní domácí hospic Duha.
Druhým cílem exkurze byly Smetanovy sady a jejich naučná stezka.

Datum konání: 16. 5. 2017 začátek od 08:00

Místo konání: Hořice, Hořice

MLÁDÍ MÍŘÍ DO HOSPICU

Studentům zde zajímavě přednášela zakladatelka prvního domácího hospicu ve východních Čechách paní Jana Sieberová. Vyprávěla jim o své životní cestě, zkušenostech, rodině i pacientech trpících rakovinou, zmínila se i o svém duchovním doprovázení otce kardinála Vlka, který hořický hospic před čtyřmi roky osobně navštívil a podporoval.

Všichni víme, že umírání není nic lehkého. Jak si vlastně představujeme svoji smrt? Chceme být spíše obklopeni rodinou a ležet ve své posteli, nebo zůstat opuštění na nemocničním lůžku a zírat na bílou stěnu?

Pokud bychom chtěli umírat v prostředí domova u svých blízkých, může nám pomoci právě domácí hospicová péče. Nemusíme se obávat toho, že budeme trpět, protože se o nás zdravotníci postarají, tiší bolest, pomáhají psychicky, přebírají péči o umírajícího v domácím prostředí, poskytují dokonce péči o pozůstalé. Když někteří lidé uslyší slovo hospic, zděsí se. Nechtějí přemýšlet o smrti. Utíkají před svým osudem, kterému přece nikdy nikdo neuteče. Možná se už neumíme loučit, zapomínáme na to, co bylo dřív v rodinách naprosto přirozené, a proto smrt ze svého života vytěsňujeme. Bojíme se o ní mluvit.

Smrt by neměla být tabu. Ani pro nás nejmladší ne.

Michaela Renzová, kvarta

Vytvořeno: 20. 6. 2017