Exkurze 4. BP a septimy v Praze

Žáci 4. BP a septimy gymnázia absolvovali exkurzi v České národní bance. 4. BP dále navštívila Muzeum Policie ČR a septima workshop věnovaný optice v Národním technickém muzeu.

Datum konání: 10. 1. 2018 začátek od 07:00

Místo konání: Praha, 15000 Praha

Zpráva z exkurze 4. BP: Ing. Přemysl Fuka

Dne 10. 1.2018 se třída 4. BP zúčastnila exkurze vlakem do Prahy. Program byl rozdělen na dvě části: Nejprve jsme navštívili Českou národní banku, kde jsme zhlédli krátký film o historii peněz a o samotné bance. Poté nás paní průvodkyně provedla po muzeu, kde jsme si mohli prohlédnout veškeré exponáty a otestovat platnost našich bankovek. Na závěr žáci dostali pár otázek a za jejich správné zodpovězení obdrželi cenu v podobě skartovaných starých bankovek.

Druhou část exkurze tvořila návštěva Muzea Policie České republiky. Zde jsme mohli zhlédnout celou historii policie od četníků až po současnost. Kromě toho zde byly popsány nejrůznější trestné činy, které se na našem území udály a součástí výstavy byly i nejrůznější předměty pocházející z trestné činnosti.

Celá exkurze byla velice zajímavá a i užitečná do odborných předmětů, které jsou součástí maturitní zkoušky oboru BPČ. Kromě toho se zde mohli žáci dozvědět i základní podmínky pro přijetí k PČR.

Z exkurze septimy: Zuzana Svárovská, septima

Exkurze v Národním technickém muzeu a v České národní bance

Ve středu 10. ledna 2018 se naše třída septima vydala do Prahy.

V Národním technickém muzeu nás čekal workshop věnovaný optice. Vyzkoušeli jsme si, jak se láme světlo, mohli jsme vidět různé druhy dalekohledů, počítali jsme ohniskovou vzdálenost a zjistili, co vzniká mísením barevných světel. Bylo to velmi zajímavé a přednášející byli moc milí.

Dalším bodem programu byla návštěva České národní banky. Zde jsme nejprve zhlédli krátké filmy, poslechli si výklad průvodkyně a potom už jsme si mohli projít stálou expozici, vyzkoušet pravost našich peněz a zkusit poznat padělané peníze. Čekala nás také soutěž o rozdrcených 50 000 Kč. Na závěr jsme mohli zvednout zlatou cihličku, která váží 12,6 kg a má hodnotu 11 milionů korun.

Vytvořeno: 14. 3. 2018
Poslední aktualizace: 14. 3. 2018 16:40