Exkurze – dílo Františka Kupky

Kdy: 15. 1. 2019 8:00

Kde: Praha

Exkurze – dílo Františka Kupky

Dne 15. ledna se studenti GSŘMR Skuteč, třídy kvinta a sexta, vydali na vernisáž známého českého malíře Františka Kupky, která se konala v Praze ve Valdštejnské jízdárně.

Typ akce: trhy, výstavy, veletrhy (vernisáž)

Žáci výtvarné výchovy navštívili výstavu Františka Kupky v Praze

Studenti s doprovodem učitelky výtvarné výchovy Lucie Dejdarové cestovali vlakem a následně i metrem, aby mohli využít jednu z posledních příležitostí vidět díla známého výtvarníka.

Výstava představovala díla autora od počátku jeho tvorby až po jeho poslední abstrakce. Tvorba byla seřazena chronologicky a do několika tematických sekcí. První díla spadala do realismu a dále bylo možné sledovat postupný přechod k abstrakcím.

Žáci ocenili autorovu schopnost pracovat s barvami i jeho velmi podařené akty. Nepřekvapivě nebyla jeho abstrakce tolik oceněna, ale i ta žáky upoutala, například jeho díla Tvar modré, oranžové a červené. Dále žáky zaujal styl „mašinismus“ a také je obohatily jeho kresby postav i obálky francouzského časopisu.

Po prohlídce výstavy následoval rozchod na Václavském náměstí, během něhož si někteří studenti připomněli Jana Palacha a zastavili se u jeho památníku.

Všem se expozice líbila, obohatila je a snad je i nějak poznamenala.

Karolína Pínová, sexta

Praha, Praha, 15000