Exkurze do PSP ČR

PSP ČRDne 15. května 2018 proběhl tématický zájezd studentů 1. a 2. ročníku Gymnázia Suverénního řádu maltézských rytířů ve Skutči (oboru Bezpečnostně právní činnost) do Prahy za účelem návštěvy Poslanecké sněmovny České republiky.

Datum konání: 15. 5. 2018 začátek od 07:00

Místo konání: Praha, 15000 Praha

Po příjezdu do budovy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky byl žákům promítnut film o historickém vývoji orgánů zákonodárné moci v období 1918–1990 následovaný krátkou přednáškou k tématu. Paní průvodkyně – pracovnice poslanecké sněmovny – poté provedla celou skupinu reprezentativními sály a místnostmi. Nejvíce se žáci těšili na vlastní prohlídku sálu poslanecké sněmovny, kde jim byly vysvětleny některé souvislosti a postupy při jednání v poslanecké sněmovně. Prohlídka poslanecké sněmovny a všech souvisejících sálů byla velmi podrobná a nutno dodat, že ne každý se do těchto místností na prohlídku dostane. Návštěva těchto prostor souvisela s tématickým celkem "legislativní proces v ČR", který je v 1. ročníku vyučován.
Po odchodu z poslanecké sněmovny byla provedena prohlídka historického okolí a poté následoval odjezd domů.

Mgr. P. Klimeš

Vytvořeno: 12. 5. 2018