Exkurze VIDA! Brno

Kdy: 21. 11. 2016 8:00

Kde: Brno - výstaviště

Žáci nižšího gymnázia se zúčastnili exkurze do brněnského VIDA! science centrum aneb poznávání hrou.
Organizovala p. uč. Suchánková a Štrofová.

Typ akce: ostatní (exkurze), trhy, výstavy, veletrhy (výstava - vzdělávání a výuka)
Návštěva Vida! centra

V pondělí 21. listopadu se nižší gymnázium (třídy prima až kvarta) zúčastnilo exkurze do Vida centra v Brně. Od školy vyjel autobus v 6.15 hodin a cesta do Brna byla poměrně poklidná, protože v takto časnou ranní hodinu se téměř nikomu nechtělo dlouho vybavovat se spolužáky, ale každý zvolil raději možnost ještě chvíli si pospat.

Když jsme dorazili do Brna a dostali se k Vida centru, které se specializuje na chemické a biologické pokusy, byli jsme rozděleni na dvě skupiny: kvarta s primou a sekunda s tercií. Každá tato skupina měla společný program (přednášku).

Já jsem měla společný program jako první a volný rozchod po Vida centru, jako druhou část návštěvy zde. Jelikož nyní bereme v biologii minerály a horniny, měli jsem přednášku o tomto oboru. Po skončení přednášky jsme měli rozchod po Vida centru a mohli jsme zkoušet různé pokusy a atrakce, co zde měli.

Já osobně vyzkoušela téměř vše, ale nejvíce mne zaujala tabule, před kterou se stačilo pouze postavit a objevil se na ní člověk stojící před ní. Ovšem tak, že určoval teplé a chladné části našeho těla. V Brně jsme strávili zhruba šest hodin. Bylo to krásné a moc jsme si to užili...

Magdaléna Vodvárková, kvarta

Brno - výstaviště, Brno, 500 00