Exkurze žáků BPČ

Kdy: 6. 6. 2017 8:00

Kde: Územní odbor PČR Rychnov nad Kněžnou

Dne 6.6.2017 proběhla praktická ukázka činnosti Územního odboru PČR Rychnov nad Kněžnou pro studenty 3. ročníku Gymnázia Suverénního řádu maltézských rytířů ve Skutči – oboru Bezpečnostně právní činnost.

Typ akce: ostatní (exkurze, prezentace, přednáška)

Po příjezdu na pracoviště PČR v Rychnově nad Kněžnou proběhlo krátké uvítání vedoucím Územního odboru Rychnov nad Kněžnou panem plk. JUDr. Zdeňkem Hlaváčkem, který studenty seznámil s průběhem jednotlivých ukázek.

Ukázku své činnosti, výzbroje a výstroje předvedla zásahová jednotka PČR. Poté následovala ukázka výcviku služebních psů při vyhledávání výbušnin, drog a zbraní a taktéž použití služebního psa při pátrání a zadržení nebezpečného ozbrojeného pachatele. Po kynologické ukázce se mohli studenti seznámit se služebními vozidly  dopravní policie. Zaujal je zejména výkon těchto vozidel a jejich technické vybavení.

Pracovníci Služby kriminální policie a vyšetřování PČR provedli odbornou přednášku o trestné činnosti na úseku toxikománie a seznámili s některými závažnými případy z minulosti. Jejich kolegové na úseku technické skupiny Služby kriminální policie a vyšetřování PČR zajistili ukázku praktické činnosti a technických pomůcek potřebných pro vyhledávání a zajišťování stop a důkazů na místě trestného činu. Pro studenty předvedli některé metody identifikace osob. Jako poslední následovala prohlídka policejních cel.

Před odjezdem proběhla  krátká beseda s vedoucím Územního odboru Rychnov nad Kněžnou panem plk. JUDr. Zdeňkem Hlaváčkem o služebním poměru u PČR.

Mgr. P. Klimeš

Územní odbor PČR Rychnov nad Kněžnou, Rychnov nad Kněžnou