Filmová noc

Slavné i neslavné okamžiky posledního století.

Datum konání: 28. 11. 2018 začátek od 17:00, délka 8.5 hodin

Místo konání: GSŘMR Skuteč, V. Nováka, 53973 Skuteč

Typ akce: kino-film

Doba trvání: 8.5 hodin

Filmová noc

S blížícím se adventem jsme si ještě připomněli některé klíčové momenty historie Československa minulého století akcí Filmová noc, jejíž první ročník proběhl 28. 11. 2018, a který plynule navazoval na oslavy Českého století na našem gymnáziu.

Žáci vyšších ročníků měli možnost na stříbrném plátně zhlédnout některé zásadní okamžiky našich nedávných dějin ve snímcích jako Fair Play, Občanský průkaz, Milada, Osmy, Ucho a další.

Celou noc otvírala přednáška paní Jarmily Doležalové ml., která žákům přiblížila osud své maminky Jarmily Doležalové st., jež je jednou z přeživších po vypálení osady Ležáků. Žáci měli možnost na vlastní kůži pocítit, jaké hrůzné zážitky a zkušenosti provázely paní Doležalovou (tehdy Šťulíkovou), obyvatele Ležáků a mnoho dalších v roce 1942 a bezprostředně poté.

Akce sklidila, dle ohlasů, velký úspěch a budeme doufat, že se nám brzy podaří zorganizovat další „školní přenocování“ s neméně zajímavým programem.

foto: Jonáš Jirovský (oktáva)

Vytvořeno: 12. 11. 2018
Poslední aktualizace: 11. 12. 2018 18:16