Noc s Andersenem

Kdy: 3. 4. 2014 0:00 - 0:00

Kde: Mgr. Iveta Skalská

Každoroční nocování s Andersenem v rámci Českého jazyka a literatury.

Typ akce: ostatní (slavnost)
Noc s Andersenem

Ve čtvrtek 3. dubna 2014 v sedmnáct hodin se sešly třídy sekunda a kvarta na školním dvoře Gymnázia Suverénního řádu maltézských rytířů ve Skutči, aby společně absolvovaly další Noc s Andersenem, která probíhala na našem gymnáziu již posedmé.

Začali jsme večeří v restauraci U Jonáše a pak jsme vyrazili zpátky do školy na náš večerní a noční program.

Rozdělili nás do čtyř skupin, ve kterých jsme doplňovali písňový text a přidávali autory k názvům knížek, které byly v textu zmíněny. Potom jsme dostali hádanku, rozstříhaný citát a indicie k české osobnosti, kterou jsme měli uhodnout a v krátkém vstupu představit. V letošním roce si připomínáme výročí narození i  úmrtí písničkáře Karla Kryla, a tak právě jemu byla věnována tato hádanka a naše krátká vystoupení.

Po soutěži dvojic, ve které jsme si ověřili znalosti o spisovateli H. Ch. Andersenovi a Dánsku, nás čekala další soutěž skupin. Vyráběli jsme knihu s názvem  „O tom nejhezčím vůbec“.

Každý člen skupiny psal jeden příspěvek a doplňoval ilustraci. Knihu jsme měli rozdělit do tří oddílů, vybrali jsme si, do kterého budeme psát, musely být však zastoupeny všechny tři části.

1. část - To nejhezčí, co jsem kdy pro někoho udělal
2. část - To nejhezčí, co kdy někdo udělal pro  mě (proč  to ten člověk  udělal, jak to změnilo běh událostí...)
3. To nejhezčí, co jsem udělal sám pro sebe.

Vznikly tak čtyři zajímavé knihy, i když pro některé z nás bylo těžké vybrat tu nejzajímavější událost.

Hlavní část programu představovala noční hra, kterou pro své mladší spolužáky připravila kvarta. Byla však letos jednodušší než vloni. Po jejím vyhodnocení jsme šli na kutě. Ještě před usnutím nám tradičně četla paní učitelka příběh. Kluci poslouchali strašidelné povídky z knihy Zuby nehty a holky usínaly u Nikoliny cesty Michaely Fišarové.

Další den jsme byli docela unavení, ale při pátečním vyučování na nás byli učitelé byli  hodní. Tak zase za rok!

Kristýna Jirásková, kvarta

Noc s Andersenem.