Noc s Andersenem 2016

Kdy: 31. 3. 2016 0:00 - 0:00

Kde: Mgr. Iveta Skalská

Třída kvarta se zapojila do celostátní akce na podporu čtenářství Noc s Andersenem.

Typ akce: ostatní (slavnost)

NOC S ANDERSENEM 2016

Ve čtvrtek 31. 3. 2016, o den dřív než byl oficiální start projektu v knihovnách České republiky, se třída kvarta zapojila do celostátní akce na podporu čtenářství Noc s Andersenem. Letos nocovali ve škole nejstarší studenti nižšího gymnázia již počtvrté, a tak se soutěžních disciplín v zšeřelých koutech gymnázia vůbec nebáli.

Hráli hry, porovnávali svoje vědomosti v literárním kvízu, soutěžili v třídní Talentmánii, dabovali ukázky z filmů, z papíru vyráběli ozdoby i zvířata do své třídy, při poslechu ukázky z audionahrávky Malá mořská víla vybarvovali relaxační omalovánky a v elektronické kvízové soutěži se věnovali 80. narozeninám Zdeňka Svěráka.

Před usnutím jsme četli z drsné, ale hodně zajímavé knížky Matthewa Quicka Odpusťte mi, váš Leonard, protože na pohádky jsme už přece jen velcí :-) Ty si necháváme hlavně na Vánoce. Nocování jsme si užili ještě o trochu víc než vloni, společně strávený čas byl moc fajn. Už teď se těšíme, až se 30. března 2017 zase ozve třídou písnička Lichožrouti dětem, hlasitá znělka našeho nocování, a my si místo spaní budeme číst.

Noc s Andersenem v kvartěNoc s Andersenem v kvartě - tvoření z papíruNoc s Andersenem v kvartě

Mgr. Iveta Skalská, GSŘMR Skuteč

Doba trvání: 0 minut