Spolupracujeme s:

Znak Města Skutče. Město Skuteč

Logo společnosti Člověk v tísni.

Příběhy bezpráví

Studentské volby

Logo Židovského muzea v Praze. Putovní výstavy
Světluška - sbírkové dny Světluška
Každý rok pořádáme sbírku pro Život dětem, o.p.s., pomáhejte s námi :-)

Život dětem o.p.s.

Srdíčkové dny
Logo projektu Ekoškola. Ekoškola

Prostředky z EU

Čerpáme z EU prostředky na zkvalitnění a modernizaci výuky.Čerpáme peníze z Evropské unie na zkvalitňování a modernizaci výuky

Jak pomohla EU a ESF naší obci  OP Zaměstnanost.

Noc s Andersenem 2017

Ve čtvrtek 30. března 2017 proběhla na naší škole v pořadí již desátá „Noc s Andersenem.“ Ústředním tématem této celostátní akce na podporu čtenářství byl tentokrát Čtyřlístek Jaroslava Němečka, komiksoví hrdinové, které v kvintě znal opravdu už málokdo.

Datum konání: 30. 3. 2017 - 31. 3. 2017 začátek od 17:00

Místo konání: GSŘMR Skuteč, V. Nováka, 53973 Skuteč

Doba trvání: 15 hodin

Během večera skupiny nacvičily podle vlastního scénáře divadelní scénky se zpěvem na téma Čtyřlístek mezi námi, řešili jsme literární křížovku, procvičili si svůj postřeh i schopnost vytvořit tematickou abstraktní kresbu, vyráběli jsme papírovou loutku - housenku a ve dvojicích jsme soutěžili ve znalostech o hlavních protagonistech kresleného seriálu. Skupinovou soutěž vyhrál výstup na téma Čtyřlístek a pan Shakespeare, na 2. místě se umístilo minipředstavení Čtyřlístek, my a StarDance.

Ve ztemnělé škole jsme pak hráli večerní hru „Rozhodni to“ na téma antického divadla. Po různých literárních soutěžích jednotlivců a dvojic jsme usínali při čtení českého překladu knížky Děvčátko Momo a ukradený čas, jejíž německý originál je tématem letošní soutěže v předčítání textů pardubického Goethe-institutu.

Také letošní Noc s Andersenem se vydařila, a i když po návratu z lyžařského výcviku v Alpách byla většina kvintánů unavena a usnula tentokrát nezvykle brzy, bylo příjemné si po roce opět s dalšími „Anderseny“ udělat čas na společné čtení. Navíc nás cesta časem svedla dohromady zase všechny, a tak jsme se v naší třídě setkali k naší radosti i s těmi, které v posledních měsících osud zavál jinam.

Noc s Andersenem 2017 je za námi, těšíme se zase všichni ve čtvrtek 23. března 2018!

Mgr. Iveta Skalská

Vytvořeno: 16. 4. 2017