Noc s Andersenem 2017

Kdy: 30. 3. 2017 17:00 – 31. 3. 2017 8:00

Kde: GSŘMR Skuteč

Noc s Andersenem 2017

Ve čtvrtek 30. března 2017 proběhla na naší škole v pořadí již desátá „Noc s Andersenem.“ Ústředním tématem této celostátní akce na podporu čtenářství byl tentokrát Čtyřlístek Jaroslava Němečka, komiksoví hrdinové, které v kvintě znal opravdu už málokdo.

Typ akce: ostatní (akce pro děti, čtení (např. autorské))

Během večera skupiny nacvičily podle vlastního scénáře divadelní scénky se zpěvem na téma Čtyřlístek mezi námi, řešili jsme literární křížovku, procvičili si svůj postřeh i schopnost vytvořit tematickou abstraktní kresbu, vyráběli jsme papírovou loutku - housenku a ve dvojicích jsme soutěžili ve znalostech o hlavních protagonistech kresleného seriálu. Skupinovou soutěž vyhrál výstup na téma Čtyřlístek a pan Shakespeare, na 2. místě se umístilo minipředstavení Čtyřlístek, my a StarDance.

Ve ztemnělé škole jsme pak hráli večerní hru „Rozhodni to“ na téma antického divadla. Po různých literárních soutěžích jednotlivců a dvojic jsme usínali při čtení českého překladu knížky Děvčátko Momo a ukradený čas, jejíž německý originál je tématem letošní soutěže v předčítání textů pardubického Goethe-institutu.

Také letošní Noc s Andersenem se vydařila, a i když po návratu z lyžařského výcviku v Alpách byla většina kvintánů unavena a usnula tentokrát nezvykle brzy, bylo příjemné si po roce opět s dalšími „Anderseny“ udělat čas na společné čtení. Navíc nás cesta časem svedla dohromady zase všechny, a tak jsme se v naší třídě setkali k naší radosti i s těmi, které v posledních měsících osud zavál jinam.

Noc s Andersenem 2017 je za námi, těšíme se zase všichni ve čtvrtek 23. března 2018!

Mgr. Iveta Skalská

GSŘMR Skuteč, V. Nováka, Skuteč, 53973