PIšQworkový turnaj

Poj%dte si zahrát: pIšQworky...Ve středu 23. května zorganizovala naše třída, tedy septima, pišqworkový turnaj pro žáky od primy po kvartu. (Nebo, chcete-li, od kvarty po primu) Zatímco dívky (společně s Danem) měli na starosti chod studentské "fair trade" kavárny, kluci si vzali na starost organizaci soutěže, která nemá na naší škole obdoby.

Datum konání: 23. 5. 2018 začátek od 08:00, délka 210 minut

Místo konání: GSŘMR Skuteč, V. Nováka, 53973 Skuteč

Doba trvání: 210 minut

Akce probíhala hladce. Hrálo se na skupiny, přičemž každá byla tvořena jednou třídou. Výherci jednotlivých tříd poté postoupili do semifinále, a výherci ze semifinále si následně zahráli o krásnou cenu v podobě dvou libovolných kousků pochutin ze zmíněné kavárny. Motivace tedy byla obrovská, což se promítlo i na atmosféře turnaje, když ve vyřazovací fázi všichni skandovali. Pro tento sport je to znak vskutku netradiční a jen nás usvědčil v názoru, že se akce povedla.

Jedinou kaňkou slunného středečního dopoledne pro nás byly neshody ohledně struktury soutěže. Na té jsme se před začátkem neshodli, což se bohužel promítlo v závěru turnaje, kdy už výherkyně (Andrea Zoulíková z kvarty) měla přebírat cenu, ale jedním z nás jí bylo řečeno, že má odehrát jěště jeden zápas. Jak to ale v moderní Evropě bývá, rozhodlo se demokratickya Ája tak mohla slavit vysněný triumf. Samozřejmě se jí a stejně tak i ostatním semifinalistům dostalo zasloužených ovací.

Po přebrání všech diplomů,cen a gratulací žáci nižšího gymnázia z důvodu vyučování odešli a kluci ze septimy pak byli odejiti z funkce pořadatelů, zatímco kavárna zůstala v provozu po dobu dalších 2 hodin. Kolem 13. hodiny byl náš binární program kompletně naplněn a všichni zúčastnění se pomalu rozešli.

Almaz Struhár, Anežka Doktorová

Vytvořeno: 21. 5. 2018