Divadelní expedice Budyšín

Divadelní expedice BudyšínVe středu 11. října 2017 se 33 studentů našeho gymnázia vydalo na divadelní expedici do německého Budyšína.

Datum konání: 11. 10. 2017 začátek od 08:00

Místo konání: Budyšín, Sasko, Pardubice

Typ akce: divadlo - ostatní

Organizátor: Goethe Zentrum

Nejdříve studenty čekala poznávací hra v ulicích města, při které plnili různé úkoly, komunikovali s obyvateli města a měli možnost obdivovat některé budyšínské pamětihodnosti. Skupince naší školy se podařilo v této hře obsadit první místo a za odměnu si mohli prohlédnout zákulisí divadla.

Odpoledne nás čekalo divadelní představení Ein Mann sieht rosa (Muž do růžova) – samozřejmě v německém znění s malou pomocí českých titulků. Komedie se všem líbila a herci sklidili nadšený potlesk.

Účast na této expedici nám umožnilo Goethe-Zentrum Pardubice.

Mgr. Renata Pitrová

Budyšín je významným centrem Horní Lužice, regionu, který je domovem menšiny lužickosrbských obyvatel (západní Slované) v německém Sasku. Lužická srbština je nám po slovenštině nejbližším slovanským jazykem.

Více o Lužici:

www.luzice.cz