Odborná soutěž Mladý kriminalista

Typ: ostatní | náš tip
Dne 21. 11. 2018 proběhla na Střední průmyslové škole chemické v Pardubicích odborná soutěž pod názvem „Mladý kriminalista“. Jednalo se o republikovou soutěž, kde byly zastoupeny veškeré střední školy, které se zabývají ve svém studijním programu bezpečnostně právní činností.

Naše Gymnázium Suverénního řádu maltézských rytířů ve Skutči bylo zastoupena dvěma soutěžními družstvy studentů bezpečnostně právního oboru ze 4. ročníku. Průběh soutěže byl velmi náročný a kladl vysoké požadavky na odbornou a teoretickou přípravu z předmětu kriminalistiky.

Soutěž spočívala v plnění zadaných úloh, které vyžadovaly znalosti z oboru daktyloskopické, trasologické a antropologické identifikace, vyhotovení písemného testu z teoretických znalostí v oboru kriminalistiky, fotografování s variabilní expozicí a hloubkou ostrosti, ověřování postřehu při ohledání místa činu a praktické dovednosti při manipulaci se střelnou zbraní. Součástí také byla soutěž ve sportovní střelbě.

Jedno z našich družstev se umístilo z 11 možných míst na vynikajícím 5. místě a to před družstvy škol v naší republice, které patří mezi jedničky v tomto bezpečnostním oboru.

Mgr. Petr Klimeš (učitel předmětu Kriminalistika)

Vytvořeno: 7. 12. 2018
Poslední aktualizace: 11. 1. 2019 14:06