Jdeme na to!

Pozdrav a požehnání od našeho spirituála Jana Linharta.

Jdeme na to!

Milí přátelé – učitelé, zaměstnanci a studenti!

Nevím jak vy, ale já se dobře pamatuji, jak někteří studenti a studentky v jarní koronavirové době, psali v rámci přemětu SOR o tom, jak využívají čas mimo školu a co jim doma chybí. Opravdu mnozí spontánně popisovali, že jim chybí prostředí školy, přátelé a kamarádi a že je to doma hodně náročné… Tak toto je za námi – včetně klasických prázdnin – a nyní všichni vstupujeme do období, kdy se můžeme vidět a komunikovat nejen na sociálních sítích, ale přímo ve třídě nebo na chodbě školy .

Je fakt, že člověka přepadá trochu melancholie po odcházejícím volném čase, ale jistě tušíme, že takto stále žít nemůžeme. Přichází tedy doba, kdy můžeme protáhnout tělo – na cestě do školy, i duši – při získávání nových znalostí, které se nám budou v životě hodit.

Všem nám přeji šťastný vstup do nového školního roku a nezapomeňme prosím na to, že jaké si to uděláme, takové to budeme mít. Každý z nás spoluvytváří atmosféru ve třídě i v celé škole. Zkusme hned od začátku jít s otevřeností k novým věcem i spolužákům, buďme k sobě vnímaví, laskaví i trpěliví a ono se nám to bude vracet. Nedopusťme, aby se vedle nás někdo cítil osamělý nebo nešťastný.

Přeji všem šťastný vstup do dalšího roku na naší škole.

Žehná vám váš spirituál Jan Linhart

P.S.: Máte své přátele i třídní učitele, ale kdybyste si potřebovali o čemkoli popovídat nebo něco osobního probrat, klidně mi řekněte nebo se stavte přímo v novém kabinetě u Školní kaple v 1.patře.

Datum vložení: 2. 9. 2020 20:46
Datum poslední aktualizace: 2. 9. 2020 20:54