Beseda s plukovníkem Josefem Lotessem

Kdy: 27. 9. 2019 8:50 - 10:40

Kde: Kulturní klub

Beseda s plukovníkem Josefem Lotessem

Beseda s legendou české policie pro žáky BP a vyššího gymnázia...

Typ akce: ostatní (přednáška)
Elitní kriminalista uvedený do policejní síně slávy navštíví naše gymnázium. Se žáky pohovoří o prevenci kriminality zejména u mladistvých, o trestní odpovědnosti, o práci kriminalisty a o svých zkušenostech nasbíraných během 44 let dlouhé kariéry.

Součástí výuky na GSŘMR jsou také například exkurze na historicky důležitá místa nebo přednášky zajímavých osobností z různých oborů.

Tentokrát jsme se mohli setkat s plukovníkem Josefem Lottesem. Dne 27. 9. 2019 se uskutečnila beseda v Kulturním klubu ve Skutči, která trvala téměř 2 hodiny. Bývalý policejní kriminalista plk. Lottes se zasloužil o vyšetření mnoha trestných činů.

Na přednášce bylo rozebíráno téma šikany a prevence proti ní, autorská práva, základy trestního zákoníku a nakonec nám plk. Lottes vyprávěl o zajímavých zážitcích a zkušenostech ze své dlouholeté policejní kariéry.

Žáci se shodli, že je nejvíce zaujalo, když plk. Lottes vyprávěl, jak probíhalo vyšetřování závažných trestných činů a jak to vypadalo na místech trestného činu.

(Jakub Zajíc a Aneta Venclová, 2. BP)

Kulturní klub, Skuteč, 53973

Doba trvání: 110 minut