Bílý kruh bezpečí

Kdy: 4. 3. 2020 14:18

Kde: GSŘMR Skuteč

Dne 4. 3. 2020 se druhé a třetí ročníky BP a gymnázia zúčastnily besedy se zaměstnanci organizace Bílý kruh bezpečí, která pomáhá obětem trestních činů.  Žáci měli možnost se seznámit s jejich činností a byli poučeni o prevenci v oblasti např. domácího násilí.

Typ akce: ostatní (přednáška)

Dále byli seznámeni s konkrétními případy násilných trestných činů, které Bílý kruh bezpečí měl tzv. na starost. Jeden případ se týkal znásilnění u mladistvé dívky a druhý domácího násilí mezi manželi.

Přednáška byla velice zajímavá a namotivovala nejenom žáky BP, kteří mají k této tematice z budoucího profesního hlediska blízko, ale i studenty gymnázia, kteří by v budoucnu chtěli pracovat v sociální sféře.

Děkujeme zástupkyním organizace Bílý kruh bezpečí a paní Mgr. Janě Kopecké ze sociálního odboru města Heřmanův Městec za přínosné informace a za návštěvu na naší škole.

Autoři: Šimon Stodola a Andrea Zoulíková (žáci sexty)

GSŘMR Skuteč, V. Nováka, Skuteč, 53973

Datum vložení: 10. 3. 2020 14:18