Exkurze do světa vědy

Kdy: 9. 11. 2021 6:00

Kde: Brno - výstaviště

Exkurze do světa vědy

Dne 9. 11. 2021 odjížděl v šest hodin ráno od hlavního vchodu budovy školy autobus s paní učitelkou Štrofovou, Čechlovskou, Suchánkovou a se studenty celého nižšího gymnázia. Cílem výletu bylo město Brno.

Typ akce: ostatní (exkurze)

V Brně, v areálu výstaviště je vybudováno science centrum VIDA!, zábavní park pro popularizaci a podporu vědy.

Studenti měli umožněn volný pohyb po celé budově, mohli zkoumat různé exponáty zaměřené na přírodní vědy a vyzkoušet si je na vlastní kůži. Velkým zážitkem byly pro každou třídu objednané programy na různá témata, např. zvuk, tma nebo pitva srdce. Třída tercie si potěžkala srdce, popsala si ho od chlopní až po komory a propitvala nejen jeho cévy.

Každý student tak domů odjížděl s novými vědomostmi a nezapomenutelným zážitkem.

Brno - výstaviště, Brno, 500 00

GSŘMR Skuteč