Gymnázium Suverénního řádu maltézských rytířů ve Skutči

Exkurze SOR a ZKK

Kdy: 6. 6. 2018 8:00

Kde: Hořice

Na exkurzi v hořickém hospicu.

Studenti skutečského gymnázia navštívili ve středu 6. června 2018 již podruhé Domácí hospic Duha v Hořicích.

Typ akce: ostatní (exkurze, přednáška)
Mgr. Zdislava Poláková a Mgr. Magdaléna Kolátorová zajímavě přiblížily studentům sekundy a kvarty činnost a poslání domácího hospicu, seznámily je s duchovní péčí o pacienty a provedly je i zázemím tohoto zařízení. V krátkém videu mohli studenti nahlédnout do osobních příběhů pacientů a uvědomit si jak mezní životní situací vážné onemocnění je.
Protože hospic Duha nemá smlouvu s žádnou se zdravotních pojišťoven, není zatím bohužel péče o nemocné hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Pro činnost tohoto občanského sdružení je tedy důležitá finanční pomoc sponzorů a dárců. Částkou 1 108 Kč se k dárcům přidali také studenti sekundy našeho gymnázia, kteří pro majálesovou kavárnu upekli koláče a zákusky a výtěžek z prodeje předali Mgr. Z. Polákové přímo při návštěvě v Hořicích.

Mgr. Iveta Skalská.

Adresa místa konání

Hořice, , Hořice

Organizátor