Kurz praktických dovedností pro kvartu 2020

Kdy: 14. 9. 2020 8:45

Kde: Konopáč

Kurz praktických dovedností pro kvartu 2020

Očekávání, akce, napětí, radosti i starosti…
To vše rezonovalo v autokempu Konopáč v Heřmanově Městci ve dnech 14. až 15. září 2020, když sem zavítali žáci kvarty z našeho Gymnázia Suverénního řádu maltézských rytířů ve Skutči v doprovodu třídní učitelky Moniky Modráčkové a pánů učitelů Petra Čapka a Jana Linharta, kteří pro ně připravili bohatý program.

Typ akce: ostatní (exkurze)

Žáci v těchto dnech stihli navštívit místní synagogu a židovský hřbitov, kde měli možnost se z výkladu průvodkyně dozvědět mnoho zajímavých informací o historii zdejší židovské komunity.

Prostřednictvím povídání s paní Mgr. Janou Kopeckou, které vyvolalo u žáků nespočet zvídavých dotazů, se seznámili s náplní práce na odboru sociální péče v Heřmanově Městci a byly jim nastíněny případy, které se zde dnes a denně řeší.

Ke konci vyprávění paní magistry Kopecké se už z dálky ozývá hasičská siréna oznamující další část programu – tou byla beseda s místními dobrovolnými hasiči, kteří se žákům snažili předat své zkušenosti a ukázat, co vše jejich práce obnáší.

S první hvězdou na nebi se rozhořel táborák, který rozzářil tváře všech přítomných.

Druhý den, hned po ránu, se žáci ocitli uprostřed scén jako vystřižených z akčního filmu díky oddělení Městské policie HM ve složení Petr Čapek, Matěj Hyksa a Jan Nevole. Ti si pro ně připravili ukázky sebeobrany, airsoftovou střelnici a žáci si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak probíhá policejní zátah při dopadení zločince v autě.

Na závěr celého výletu jsme se všichni přesunuli do nedalekých Rozhovic, kde nás přivítala  paní starostka v místním kostelíku se zajímavým interiérem zdobeným freskou z přelomu 60. a 70. let 20. století, která tvoří netypickou výzdobu této sakrální stavby.

Toto místo nás všechny dostalo svou atmosférou,  umocněnou hrou na téma „Naše hodnoty“, kterou si pro žáky připravil pan učitel Linhart.

Během ní se v nejednom oku zaleskla slza značící zamyšlení se nad našimi životními cestami, které jsou nevyzpytatelné, ale možná i trochu smutek z toho, že se akce nachýlila ke svému konci.

Konopáč, Heřmanův Městec

Datum vložení: 10. 10. 2020 20:45