Noc s Andersenem

Kdy: 26. 3. 2015 0:00 - 0:00

Kde: Mgr. Iveta Skalská

Každoroční nocování s Andersenem.

Typ akce: ostatní (slavnost)

„Abych to řek ´jasně, při čtení je krásně, abych to řek´celý, čtení je fakt skvělý…“

Písnička „Lichožrouti dětem“ rozezněla i letos třídy skutečského gymnázia při již 8. společné Noci s Andersenem. K celostátnímu projektu na podporu čtenářství se terciáni naší školy připojili tradičně o den dříve, literárními soutěžemi, hrami, dokonce i tancem se bavili již ve čtvrtek 26. března. Noc 2015 nechtěla oslavit jen nejznámějšího pohádkáře všech dob, ale věnovala se i autorům, jejichž výročí si v tomto roce připomínáme. V úvodním kvízu byly překvapivě tvrdým oříškem Drdovy pohádky, které měly připomenout 100. výročí autorova narození. Přes komiks Na hradě Bradě a verše Václava Hraběte, vymýšlením vlastních originálních literárních postav a jejich výtvarným zpracováním jsme se v různých soutěžích a odvážnou cestou ztemnělou a tichou školou dostali až k  pozdně nočnímu čtení Zaklínače A. Sapkowského. Při čtení s tercií bylo prostě i letos zase krásně.

Mgr. I. Skalská

Foto-tercie.