Odborná praxe 2.BP 6/2017

Kdy: 5. 6. 2017 8:00

Kde: Hluboká-Březiny

Sebeobrana, Berserk.

Ve druhém červnovém týdnu žáci 2.BP absolvovali odbornou praxi. V pondělí 5.6. odjeli na kolech do táborové základny Domino ve Březinách u Hluboké, kde je čekal pestrý program.

Typ akce: ostatní (exkurze, konference, prezentace, přednáška)

První dva dny se žáci  učili pracovat s buzolou, vyznat se v krajině, vyzkoušeli si mapování terénu, orientační a azimutový běh jednotlivě i ve dvojicích

Další den absolvovali kurz zdravovědy vedený profesionálními záchranáři z Prahy včetně bodovaného ošetření figurantů. Žáci poskytovali první pomoc u zranění typu popáleniny, otevřené zlomeniny a řezné rány. Největším oříškem pro žáky byl asi pořezaný agresivní figurant útočící nožem... Úspěšní absolventi zdravovědy obdrží certifikát.
Následovala odpolední relaxace při hře petanque, kterou vedl Mgr. Meduna, sám profesionální hráč  petanque.

Dalším tématem kurzu byla sebeobrana v podání zásahové jednotky bezpečnostní agentury Berserk. Tento program měl teoretickou i praktickou část týkající se sebeobrany, kyberkriminality, drog, kapsářství, ukázek zbraní apod.

Poslední den kurzu byl pod vedením Berta Nového věnován bojovým uměním, základům jógy, meditace a práce s vlastní energíí, soustředěním, vnímáním...

Žáci odjížděli plní zážitků a obohaceni o praktické poznatky a dovednosti.
Součástí kurzu by prý podle žáků mohlo být také přežití v terénu, tj. opatření si/úprava pitné vody, potravy (jedlé rostliny apod.), vybudování přístřeší atd.

Hluboká-Březiny, Hluboká, 53973

Datum vložení: 5. 10. 2017 10:24