Divadelní expedice Budyšín 2019

Kdy: 23. 10. 2019 7:30

Kde: Budyšín, Sasko

Divadelní expedice Budyšín 2019

Dne 23. října, to jest ve středu, se třídy kvinta a sexta zúčastnily divadelní expedice do německého Budyšína.

Typ akce: divadlo (divadelní festival)

Sraz jsme měli ráno o půl osmé před školou, kde nás vyzvedl autobus, který vezl i další studenty ze středních škol.

Cesta byla vcelku poklidná, ale vzhledem k dopravním zácpám, ve kterých jsme se nejednou ocitli, jsme přijeli do Budyšína skoro o dvě hodiny později. Proto jsme nestihli Hru v ulicích města.

My jsme si však expedici nijak zkazit nenechali a průzkum malebného městečka si i tak užili.

Pravý důvod naší expedice začal v 15:00 hod. Divadelní představení, které neslo název „Ganze Kerle“ (v překladu „Správní chlapi“), bylo jedním slovem neuvěřitelné. Počáteční šok vystřídalo nadšení, které plynulo z velkého množství energie, jímž herci oplývali a extravagantností, kterou představení vůbec nešetřilo.

Myslím, že se nespletu, když napíši, že si všichni expedici užili a zejména na divadelní představení budou ještě dlouho vzpomínat.

Šimon Stodola, sexta

Budyšín, Sasko, Pardubice