Divadelní expedice do Budyšína

Kdy: 12. 10. 2016 0:00 - 0:00

Kde: Mgr. Lenka Krafková

Divadelní expedice do Budyšína

Dne 12. 10. jsme odjeli v ranních brzkých hodinách na divadelní expedici do Budyšína, kterou pořádalo Goethe-Zentrum Pardubice. Po příjezdu jsme se společně s ostatními středními a základními školami zúčastnili interaktivní hry v hist

Typ akce: divadlo (ostatní)
Divadelní expedice do Budyšína

„Lachen und Lächeln sind Tor und Pforte, durch die viel Gutes in den Menschen hinein huschen kann!“ Christian Morgenstern

Ráda bych uvedla divadelní expedici právě tímto citátem od Christiana Morgensterna, který hovoří o smíchu a úsměvech, jež představují cestu k lidem.
V Německo-srbském lidovém divadle v Budyšíně jsme se smáli a usmívali téměř po celou dobu divadelního představení „Ganze Kerle“, „Správní chlapi“.

Dne 12. 10. jsme odjeli v ranních brzkých hodinách na divadelní expedici do Budyšína, kterou pořádalo Goethe-Zentrum Pardubice. Po příjezdu jsme se společně s ostatními středními a základními školami zúčastnili interaktivní hry v historickém centru Budyšína, v rámci které žáci aktivně využívali své německé znalosti, ptali se kolemjdoucích a zjišťovali potřebné informace o památkách, ulicích a zajímavých místech ve „městě hořčice“. I přes nepřízeň počasí jsme tuto hru dokončili a zamířili do Německo-srbského lidového divadla na hru „Ganze Kerle“, která byla v německém jazyce, ale s českými titulky. Po skončení divadelního představení aplaudovali žáci ve stoje. V pozdních večerních hodinách jsme opět dorazili spokojení do Skutče.

Ende gut, alles gut.

Mgr. Lenka Krafková

foto Markéta Štikarová, oktáva

in-BautzenBautzenBautzenBautzen-interaktivněBautzenBautzenBautzen - divadloBautzen divadloBautzen - divadlo