Vánoční fairtradeová kavárna

Kdy: 16. 12. 2015 0:00 - 0:00

Kde: Septima

Charitativní kavárna. Přijďte si posedět, ochutnat fairtradeovou kávu nebo čaj a přispějte tak na studium indického chlapce Mosese.

Typ akce: ostatní (slavnost)

Vánoční fairtadeová kavárna

16. prosince 2015 se prostory čajovny skutečského gymnázia změnily v kavárnu otevřenou veřejnosti. Studenti septimy a oktávy pod záštitou paní učitelky Jonešové zajistili příjemnou atmosféru s vůní kávy a kvalitního čaje, nechyběly ale ani originální zákusky vlastní výroby.

Kavárna.

To hlavní však představovala možnost zakoupení samostatných výrobků fair trade - organizace poskytující produkty především z rozvojových zemí, usilující o dodržování lidských práv tamních výrobců, a odmítající dětskou práci. Za ‚spravedlivé ceny‘ byly nabízeny různé druhy kávy, čokolády, čaje i brambůrků.V odpoledních hodinách v rámci literárního semináře pana učitele Kořístky žáci septimy připravili čtenářský kroužek, ve kterém zazněly pasáže ze slavných románů - Quo Vadis, Pán Prstenů, Hobit, Hrdý Budžes a další.

Čtenářský kroužek.

Navzdory nepříliš velkému zájmu negympláckého lidu zmizela většina zboží vcelku rychle, a přes melodie epické hudby za bar doléhaly samé pozitivní ohlasy. Vydělané peníze poletí až kamsi do Indie za chlapcem Mosesem, kterého Gymnázium Suverénního řádu maltézských rytířů podporuje už roky.

Naši férovou kavárnu bude možné v novém roce navštívit ještě dvakrát, takže v případě zájmu sledujte stránky gymnázia (gymskutec.cz) nebo jeho facebookovou stránku, a žádná informace vám neunikne. Těšíme se na vaši případnou návštěvu.

M. Štikarová (septima)

Další fotografie z akce (Markéta Štikarová, septima).

Logo FT

Septima, Čajovna gymnázia