25. výročí Ekoškoly a Den laskavosti

Protože mezinárodní program Ekoškola letos slaví 25 let od svého vzniku, připojili jsme se také několika aktivitami.

Ekosváča

Třída tercie zorganizovala s paní učitelkou L. Štrofovou „ekosváču“.

Ekosváča proběhla v rámci oslav 25. výročí založení EKOŠKOLY. Cílem bylo ukázat, jak se dá žít bez plastů. Žáci servírovali zákusky a slané dobroty na papírové tácky, nápoje připravovali do zavařovacích skleniček, používali papírová brčka. Pozvánky na EKOSVÁČU vyrobili z korku, balícího papíru a ze starého textilu. Hlavní program zahájil p. Mojžíš z EKOKOMU přednáškou o třídění odpadu. Studenti nižších ročníků gymnázia shlédli prezentaci o technologii zpracování jednotlivých druhů odpadů a následně si prohlédli výrobky získané recyklací.

Mgr. L. Štrofová

Den laskavosti

Dne 13. 11. si připomínáme, že dobré skutky jsou kořením našeho života. A i maličkost může vykouzlit velkou radost u někoho z našeho okolí. Samozřejmě na laskavé chování bychom neměli zapomínat po celý rok. Do projektu Den laskavosti se v letošním roce zapojila třída tercie a společně s paní učitelkou Štrofovou uspořádali úklid kolem naší školy. Tím chtěli ostatním ukázat, že prostředí, ve kterém žijeme, je důležité a měli bychom si navzájem dělat radost tím, že si ho budeme zvelebovat.

Mgr. M. Modráčková

Datum vložení: 13. 11. 2019 17:33