List za listem – baví mě číst

I v letošním školním roce se naše gymnázium zapojilo do česko-slovenského projektu pro osmiletá gymnázia, který k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven vyhlásila Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave a Knihovna Jiřího Mahena v Brně Záložka do knihy spojuje školy: List za listem – baví mě číst.

Žáci nižšího gymnázia  vytvoří záložku do knihy, na níž libovolnou technikou ztvární téma česko-slovenského projektu List za listem – baví mě číst, a vymění si je se žáky z přidělené partnerské školy ze Slovenské republiky. Výměnu záložek mezi naší školou a Gymnáziem Laca Novomeského v Bratislavě (https://glnt.edupage.org) chceme využít k navázání spolupráce, kontaktů a k poznávání slovenského jazyka, literatury, historie a kultury. Spolu s našimi záložkami do knihy poputuje do Bratislavy i pověst o Skutči, informace o našem gymnáziu  a soubor jazykolamů, které jsme pro své slovenské kamarády sepsali.Těšíme se, že si vyzkoušíme čtení slovenštiny a věříme, že zvládneme i slovenské jazykolamy, které na oplátku poputují z Bratislavy k nám.

Datum vložení: 12. 11. 2019 15:54
Datum poslední aktualizace: 12. 11. 2019 15:58