Vyhodnocení krajského kola Mistrovství ČR v grafických předmětech

Dne 27. března se na našem gymnáziu uskutečnila krajská soutěž v MR v grafických předmětech, kde se sešli nejlepší „písaři“ z celého Pardubického kraje. Soutěž spočívala v opisu textu z papírové předlohy do programu Word v časovém limitu 10 minut s možnou chybovostí v textu 0,5 %. U každé neopravené chyby se přitom sráží 50 úhozů.

Celou soutěž vyhrál Miroslav Vilček z OA a SOŠ CR Choceň, kterému se podařilo dosáhnout výsledku 346 čistých úhozů za minutu, při velice dobré chybovosti 0, 083 % chyb. Tento výkon mu zajistil přímou účast na MČR, které se letos koná v Hradci Králové od 4. do 6. června. Tímto bychom mu rádi popřáli za celou školu hodně štěstí a rychlé prsty při reprezentování celého našeho kraje na republikové soutěži.

Z našich soutěžících se nejlépe vedlo Dominiku Hladkému ze sexty, který si zajistil konečné dělené deváté místo. Dále ho následoval Jiří Stehno z 2. BP, který skončil celkově na 11. místě, což z pozice náhradníka je také dobrý výsledek.

Věříme, že získané zkušenost z letošního pořádání soutěže žáci zužitkují například příští rok v Chocni, kde budou mít možnost dosavadní výsledky ještě vylepšit.

Datum vložení: 10. 4. 2018 19:41
Datum poslední aktualizace: 10. 4. 2018 20:23