Gymnázium Suverénního řádu maltézských rytířů ve Skutči

Knihomol 2019

Dne 24. dubna 2019 se dvě studentky z naší školy zúčastnily letošního ročníku jazykové soutěže Bücherwurm (Knihomol). Organizátorem této zajímavé akce je Goethe-Zentrum v Pardubicích. Soutěží se v předčítání originálních německých textů a hodnotí se zde nejen správná výslovnost a co nejplynulejší slovní projev, ale i způsob, jakým jsou texty interpretovány.

Obě naše zástupkyně v soutěži byly velmi úspěšné.

Leona Gregorová ze třídy 2. BP získala ve své kategorii odborných škol krásné druhé místo, Martina Marková ze sexty, která bojovala v tvrdé konkurenci gymnázií ze širokého okolí, obsadila místo třetí.

Leoně i Martině velmi děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!

Mgr. Martina Jüthnerová

Oficiální informace G-Z:

...V Pardubicích slaví BÜCHERWURM své desáté výročí! Letos jsme pro Vás vybrali knihu "Die erstaunlichen Abenteuer der Maulina Schmitt - Mein kaputtes Königreich" („Moje království nadranc: Nevídaná dobrodružství nevšední, ba přímo spektakulární, bezmezně ohromující SVÉHLAVÍNY S.“) od Finn-Oleho Heinricha...

Datum vložení: 1. 5. 2019 15:05
Datum poslední aktualizace: 1. 5. 2019 15:18
Autor: Mgr. Martina Jüthnerová

e-Twinning

Přihlas se do svého eTwinning projektu:-)

Společenství evropských škol

Vstup pro rodiče