Školní klub a ubytovna

Ubytovna

Dojíždějící žáci mají možnost využít školní ubytovnu, která se nachází v areálu školy. Ubytování je ve dvoulůžkových pokojích. K dispozici je studovna a knihovna.

Provozní řád ubytovacího zařízení.

Školní klub

Školní klub je umístěn v budově školní ubytovny v areálu školy. Žáci mohou navštěvovat ŠK před začátkem vyučování, v době poledních přestávek a po skončení vyučování.

Žáci zde mají k dispozici počítače s přístupem na internet, oddechový kout s televizí, školní knihovnu, studovnu, stolní fotbálek, společenské a deskové hry (Evropa, Scrabble, Dostihy a sázky, soubor deskových her, karetní hry, šachy aj.), čajovou kuchyňku a multifunkční místnost. Za příznivého počasí mohou využívat prostory školního dvora.

Začátek odpoledního ŠK je přizpůsoben rozvrhu žáků nižšího gymnázia.

Nabídka aktivit ŠK

Spontánní činnost, tj. volný prostor pro individuální činnost ve ŠK, studovně a počítačové učebně. Žáci se zde mohou připravovat na vyučování, řešit studijní problémy nebo se věnovat odpočinkovým činnostem, všechny činnosti jsou založeny na dobrovolnosti. ŠK je také místem setkávání spolužáků po skončení vyučování. Někteří si přijdou třeba jen popovídat.

Příležitostná činnost probíhá celoročně, nepravidelně, a to ve stanovených termínech. Jedná se o různé soutěže, besedy, promítání filmů aj. Tyto akce jsou pořádány podle zájmu žáků.

Pravidelná výchovně-vzdělávací a zájmová činnost je organizována ve stálých zájmových útvarech – kroužcích a klubech, viz níže...

Vnitřní řád školního klubu.