Spolupráce s Krajským ředitelstvím policie Pardubického kraje

Kdy: 16. 2. 2023 8:00

Kde: Hlinsko

Cvičení Policie ČR.

Ve čtvrtek 16. února 2023 proběhlo v Multifunkčním centru v Hlinsku v Čechách cvičení Policie ČR, které bylo zaměřené na zákroky policistů při mimořádných událostech.

Typ akce: ostatní (exkurze, prezentace, školení)

Výcvik zabezpečovali instruktoři služební přípravy policie Pardubického kraje a účastníky byli policisté z různých útvarů Územního odboru Chrudim, neboť tyto události si nevybírají a nikdy nevíme, kde nás aktuálně bude potřeba. Cvičení nebylo nijak utajené, bylo součástí běžné služební přípravy policistů, pouze se odehrávalo v reálném prostředí s externími figuranty, kterými byli studenti Gymnázia Suverénního řádu Maltézských rytířů Skuteč.

Přítomný instruktor služební přípravy Policie ČR por. Mgr. Petr Bačkovský ke cvičení dodává: „Policisté si prošli několika modelovými situacemi, které byly zaměřené na zákrok proti ozbrojeným pachatelům. Během výcviku si museli poradit s pachatelem, který útočí na policisty mačetou, střelnou zbraní nebo vyhrožuje sebevraždou nožem. Po ukončení zákroku dostali policisté vždy zpětnou vazbu od nás - instruktorů se stručným rozborem a vyhodnocením dané situace. Pro tyto druhy zákroku je nutné zvládnout nejen taktickou a střeleckou přípravu, ale nejdůležitější je správně reagovat a rozhodovat pod psychickým stresem. Z tohoto důvodu byli policisté před každou modelovou situací podrobeni určitému druhu fyzické zátěže navozující psychickou zátěž. Při výběru modelových situací jsme vycházeli ze skutečných zákroků bezpečnostních složek nejen u nás, ale i v zahraničí“.

mjr. Ing. Markéta JANOVSKÁ
tisková mluvčí policie Pardubického kraje