Zkouška z odborných předmětů

Praktická část maturitní zkoušky 4. BP.

Datum konání: 10. 5. 2018 začátek od 08:00

Místo konání: GSŘMR Skuteč, V. Nováka, 53973 Skuteč

Dne 10.5.2018 proběhly první maturitní praktické zkoušky žáků 4.BP, které byly zaměřeny na speciální dovednosti z určených bezpečnostních disciplín. Praktické znalosti a dovednosti byly prověřovány z předmětů kriminologie, kriminalistiky a psychologie a to zejména při zvládání zátěžových a krizových situací bezpečnostním pracovníkem. V tomto případě se jednalo o velmi profesionálně inscenované situace k tomu určeným figurantem, který velmi věrohodně navodil různé situace z každodenní služby bezpečnostního pracovníka a úkolem žáků bylo tyto situace řešit. Při řešení těchto situací využívali všech poznatků získaných při svém studiu v oblasti psychologie a pedagogiky.

Dále plnili praktické otázky v oblasti sebeobrany, první pomoci a ze znalosti krátkých střelných zbraní. Praktické otázky, které se týkaly sebeobrany byly plněny velmi zdatně, protože tento předmět je velmi oblíben všemi žáky bezpečnostně právního studia a může být v běžném životě kdykoliv využit. V praktické kriminalistice se žáci potýkali se zajišťováním daktyloskopických stop za využití magnetického aplikátoru a prováděli fotodokumentaci místa loupežného přepadení.

Celkově se praktické maturitní zkoušky vydařily a ukázaly připravenost žáků v těchto bezpečnostních disciplínách.

Mgr. Petr Klimeš

Vytvořeno: 9. 5. 2018