Vánoční akademie 2017

Školní akademie probíhala 14. prosince
v Kulturním klubu ve Skutči. Celý sál byl zaplněn žáky a jejich příbuznými, kteří se přišli podívat na vystoupení svých potomků.

Datum konání: 14. 12. 2017 začátek od 10:00

Místo konání: Kulturní klub, 53973 Skuteč

Žáci mohli promítnout nějaké video, čehož využilo pár tříd, např. 3.BP, kteří při videu seděli na jevišti v pyžamech a s popcornem, 4.BP, kteří nám pustili pozvánku na jejich maturitní ples. To se mi zdálo na akademii poněkud nevhodné, jelikož zatímco ostatní předváděli dlouho nacvičované scény či tance, nebo pouštěli zřejmě hodně propracované video, oni připravili a promítli pouze nahrávku, ve které dva bezpečáci zvali diváky na jejich ples.

Také jsme mohli poprosit o spuštění hudby, čehož využila většina tříd, např. oktáva
a stejně jako minulý rok nám zatančili. Jejich vystoupení bylo opravdu povedené, vtipné a bylo krásné sledovat, jak si jedni z nejstarších studentů gymnázia naplno vychutnávají svůj poslední výstup na každoroční školní akademii.

Některá vystoupení byla dost odvážná. Mám namysli 3.BP, kteří také tancovali. Avšak pětice chlapců tento tanec ozvláštnila tím, že ze sebe asi v polovině představení strhli kalhoty, takže zbytek vystoupení byli na jevišti pouze v bundách, tílkách, ponožkách a boxerkách. Velice netradiční představení. Avšak musíme uznat, že chlapci byli velice odvážní. Tancovat nejen před svými maminkami v boxerkách přeci jen vyžaduje nějakou tu odvahu. Většina ale předváděla nějakou scénku, například sexta Červeného trpaslíka nebo my, tedy kvarta, Jezus Christ superStar wars. Představení jednotlivých tříd také zpestřilo vystoupení Skusboru, který zazpíval několik vánočních písní a koled.

Veronika Tesařová a Matěj Vostrčil

Záznam z letošní Akademie najdete zde:

Vytvořeno: 15. 2. 2018
Poslední aktualizace: 15. 2. 2018 11:03