Velký úspěch Markéty Štikarové v CAE Cambridge zkoušce

M. Štikarová Cambridge exam results

Studentce maturitního ročníku, Markétě Štikarové, se podařilo složit jazykovou zkoušku z angličtiny nad rámec gymnaziálního vzdělání, což je mimořádně krásný úspěch pro naši školu. Markéta prokázala znalosti na úrovni C2, což je o 3 úrovně výše než maturitní zkouška (B1). To je velice pozitivní výsledek :-)

Markéta plně využila všeho, co jí gymnaziální studium nabízí, a díky svému jazykovému nadání a motivaci dosáhla nejvyšší možné úrovně z obecné angličtiny, kterou lze dle mezinarodně uznávaných Cambridge zkoušek získat.

CAE
Druhým nejrozšířenějším cambridgeským certifikátem je CAE (Certificate in Advanced English), který dokládá velmi dobré znalosti jazyka (C1), jež postačují k plnohodnotné komunikaci ve většině nestandardních situací. Doložení znalostí na úrovni CAE požaduje většina britských univerzit a uznává ji mnoho zaměstnavatelů.

CPE
Pomyslnou nejvyšší metu ambiciózních angličtinářů představuje CPE (Certificate of Proficiency in English). Jde o nejnáročnější cambridgeskou jazykovou zkoušku (C2), která dokládá znalost jazyka na úrovni rodilého mluvčího. CPE vysoce oceňují jak britské a další světové univerzity, tak i mnohé obchodní společnosti působící na globálním trhu.

Markéta skládala zkoušku CAE, ale její dosažený výsledek je na úrovni C2, odpovídá tedy certifikátu nejvyššímu (CPE).

Blahopřejeme Markétě a přejeme jí další studijní i osobní úspěchy!
Datum vložení: 8. 6. 2017 15:50
Datum poslední aktualizace: 24. 6. 2017 23:05