Spolupracujeme s:

Znak Města Skutče. Město Skuteč

Logo společnosti Člověk v tísni.

Příběhy bezpráví

Studentské volby

Logo Židovského muzea v Praze. Putovní výstavy
Světluška - sbírkové dny Světluška
Každý rok pořádáme sbírku pro Život dětem, o.p.s., pomáhejte s námi :-)

Život dětem o.p.s.

Srdíčkové dny
Logo projektu Ekoškola. Ekoškola

Prostředky z EU

Čerpáme z EU prostředky na zkvalitnění a modernizaci výuky.Čerpáme peníze z Evropské unie na zkvalitňování a modernizaci výuky

Jak pomohla EU a ESF naší obci  OP Zaměstnanost.

Evropa ve škole 2017 – krajské kolo

Typ: ostatní | náš tip
Dne 7. dubna 2017 proběhlo v DDM-Beta Pardubice krajské kolo literární soutěže Evropa ve škole.

V kategorii studentů 15–17 let obsadil první místo Marian Jirásko z kvinty s příběhem z pražských uliček a zákoutí „Starý lampář“. Druhým místem ocenila porota práci na téma „Jak chutná Praha“ Dominika Hladkého ze stejné třídy.

S velmi zajímavou prací na téma „Příběhy napříč staletími“ bojovala o postup do celostátního kola i Magdaléna Vodvárková z kvarty. I když její příběh „Zamlžené zrcadlo“ letos na postup mezi nejlepší literáty Čech a Moravy nedosáhl, neobvyklé zpracování kapitoly ze života Alžběty Bavorské vykreslený ve dvou časových rovinách dokazuje Májin literární talent a překvapuje originalitou jejích prací.

I ve 4. věkové kategorii bude mít naše škola zastoupení v celostátním kole. Vítězkou krajského kola se stala Lucie Tesařová ze septimy se svým  „Dopisem Milušce“. Postup vybojovaly i texty Olgy Kuttelwascherové, Barbory Biškové a Kristýny Jiráskové.

Postupujícím děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy, blahopřejeme a držíme palce v celostátním kole.

Vytvořeno: 16. 4. 2017
Poslední aktualizace: 27. 6. 2017 23:04