Evropa ve škole 2018 – celostátní kolo

Typ: ostatní | náš tip
Loni získala v celostátním kole literární části této soutěže v Českém Krumlově zvláštní cenu poroty Barbora Bišková, předloni si v Poslanecké sněmovně v Praze přebírala ocenění za 3. místo Kristýna Jirásková. Letošní krajské kolo bylo zcela v režii našich studentek, a tak má naše škola v celostátním kole dokonce trojnásobné zastoupení pracemi Kristýny Jiráskové, Lucie Tesařové a Barbory Biškové.

Ve Vlašimi však o celkové umístění nebudou bojovat samy. Vítězem kategorie studentů do 17 let se v krajském kole této soutěže stal student sexty Dominik Hladký se svou povídkou Matka. Čestné uznání získala Denisa Tesařová z téže třídy.

Takže letos si pro umístění na stupních vítězů pojede do Vlašimi student sexty Dominik Hladký. Ve 3. kategorii (studenti do 18 let) obsadil v konkurenci 31 slohových prací se svou povídkou Matka na téma „Nezapomeň na mne – 100 let od konce 1. sv. války“ 1. místo. Navázal tak na své úspěchy v krajských kolech literárních soutěží.

Také ve výtvarné části soutěže máme své zástupce pro ústřední kolo soutěže. Z prvního místa v krajském kole postupuje Karolína Pínová z kvinty. Do celostátního kola pokračuje také Petra Malinská (septima) ze 4. místa s jednou ze svých tří prací.

Děkujeme našim studentům za vynikající reprezentaci školy i města a přejeme jim hodně úspěchů do budoucna.

Vytvořeno: 26. 6. 2018
Poslední aktualizace: 26. 6. 2018 10:11