MARATON PSANÍ DOPISŮ 2016

Pamatujete si, kdy jste naposled někomu poslali obyčejný dopis? A víte, jakou radost někomu udělal? Zajímáte se o lidská práva a zvedává vás ze židle, když vidíte kolem sebe nespravedlnost? Chcete podporovat vzájemnou toleranci a respekt mezi lidmi? Napište dopis a pokuste se změnit něčí život.

Organizace Amnesty International vyhlásila k příležitosti oslav Mezinárodního dne lidských práv (10. 12.) další ročník Maratonu psaní dopisů. Jeho cílem je poslat co nejvíce dopisů vybraným osobám, jež jsou v současné době nespravedlivě stíhány či vězněny, a pomoci tak změnit toto počínání nebo alespoň vyjádřit zájem a solidaritu.
Do maratonu se zapojilo i naše gymnázium. Dne 6. prosince 2016 se sejdeme s vybranými třídami v příjemné atmosféře školního klubu, kde budou vznikat naše dopisy.
V předvánočním čase máme příležitost se na chvíli zklidnit a zamyslet se nad tím, co můžeme udělat pro druhé a připomenout si právě prostřednictvím této akce, jak je důležité nebýt lhostejný vůči okolnímu dění.
Více informací se dozvíte na odkaze: http://www.amnesty.cz/maraton/

Zpráva o akci – pomáháme hájit lidská práva

Dne 6. prosince 2016 byl v prostorách školního klubu uspořádán Maraton psaní dopisů
na podporu lidí, jimž jsou upírána lidská práva. Maratonu se zúčastnily třídy 3. BP, 2. BP, tercie, kvinta a sexta. Maraton byl realizován v předmětu Strategie osobnostního rozvoje. Žáci měli možnost při této příležitosti využít znalostí z anglického jazyka (dopisy byly psány v angličtině) a společenských věd.
Díky této akci jsme se s blížícím se koncem roku mohli zamyslet nad fungováním světa, nad našimi právy a povinnostmi vůči druhým lidem a podpořit vzájemnou toleranci a respekt.
Rádi bychom touto cestou poděkovali všem zúčastněným za snahu a ochotu pomoci někomu začít nový a lepší život. Velké díky patří také těm, kteří pomáhali s organizací a občerstvením.
Letošní ročník maratonu můžeme tedy považovat za úspěšný. A nyní nezbývá než doufat, že naše dopisy splní svůj účel, a těšit se na další šanci podpořit lidská práva v dalším roce.

Maraton 2016 – plakát

2877-maraton2016_plakata3_tisk_bez.pdf