MARATON PSANÍ DOPISŮ V ROCE 2015

Maraton psaní dopisů 2015

Dne 10. prosince jsme si připomínali Mezinárodní den lidských práv, který byl ustanoven proto, aby si svět uvědomoval, že lidská práva nejsou dodržována v některých částech světa ani v současném 21. století. Tento den má upozornit na to, že se stále můžeme setkat s diskriminací, utlačováním, rozlišováním mezi ženami a muži a stejně tak i rasami, dále s nesvobodou slova atd.

Proto jsme se spolu s žáky rozhodli zapojit  do akce Maraton psaní dopisů, kterou organizuje společnost Amnesty International a která probíhala ve dnech od 10. do 21. prosince. Akce je pořádána každoročně na podporu nespravedlivě stíhaných, vězněných a mučených lidí v různých koutech našeho světa, kterým jsou upírána jejich lidská práva. Podstatou této akce je, že si každý vybere příběh jedné takové osoby a adresuje jí svůj dopis, jehož účelem je pomoci tomuto člověku v jeho tíživé situaci a pomoci mu se z ní vymanit. Žáci mohli ve svém dopise buď vyjádřit solidaritu konkrétní osobě, anebo apelovat na vládu daného státu, aby případ řešil.

Maraton získal poměrně velký ohlas a žáci se ho s odhodláním a velkým zájmem zhostili. Někteří dokonce zapojili své rodiny a známé. A nyní už jen čekají na zpětnou vazbu a doufají, že i taková maličkost, jako je pár minut jejich volného času strávených nad dopisem, může někomu změnit celý život.

Maraton psaní dopisů -- info.

Stránky Amnesty International

Maraton 2015 – info