Exkurze „Za hvězdami“

Kdy: 25. 6. 2019 8:00

Kde: Mladočov

Žáci primy vyrazili v červnu na dvoudenní exkurzi „Za hvězdami“ do Mladočova.

Typ akce: sport, aktivní vyžití (extrémní sport, chůze, plavání, rýžování zlata)

V Proseči jsme společně prošli planetární stezku a věřte, že to byl výkon, ten den bylo 35°C. Naštěstí jsme si na počátku i na konci našeho putování mohli koupit nanuky. K Mladočovu jsme dojeli autobusem a poslední, ale pěkně prudký kopec jsme vyšlapali již k vytouženým chatkám a také k bazénu. Voda byla pěkně studená a navíc se sem létaly koupat i včelky. Jedna z nich zaplatila svým životem za žihadlo v chodidle Marušky, co naplat, i toto k výletu patří.

V areálu jsme nebyli sami, byli tu sportovci věnující se basketbalu a o dva roky starší žáci z Proseče. Ihned jsme se s nimi skamarádili a brzy se ve vodě rozpoutal zápas ve vodním pólu. Po večeři jsme si ještě společně zahráli ping pong a vybíjenou a už jsme čekali na vytoužené hvězdy. Paní učitelka Suchánková připravila počítač s aplikací na pozorování hvězd a čekali jsme, až se pořádně setmí. Jenže, podle předpovědi měla být vysoká oblačnost – až ve výšce 6 km. Trochu jsme doufali, že to meteorologové popletli, ale bohužel. Pouze několik hvězd bylo dobře viditelných, přestože byl tak krásný den. Nedalo se nic dělat a šli jsme spát.

Ráno po snídani jsme začali vyrábět rakety. Někdo měl svou raketu, další vyráběli ve dvojicích. Byli jsme hodně zvědaví, jak to dopadne, zda opravdu vzlétne. Výsledek můžete vidět na videu: https://youtu.be/_yLbWRHzq6c.

Stihli jsme se ještě vykoupat a už tu byl oběd. Po obědě jsme si sbalili batohy a vyrazili na autobus do Poříčí. Celý výlet jsme si opravdu užili. (Mgr. Jana Suchánková, Mgr. Miroslava Filipi a třída prima)

Mladočov, Budislav

Datum vložení: 20. 8. 2019 11:28