Výstava Paměť národa

Kdy: 3. 12. 2018 7:00 - 18:00

Kde: Praha

Výstava Paměť národa

V prosinci se třídy sexta, septima a 2. ročník bezpečnostně právního oboru vypravily do Prahy, aby zde navštívili výstavu Paměť národa na Letné a sídlo zřizovatele na Malé Straně.

Typ akce: ostatní (exkurze), trhy, výstavy, veletrhy (výstava - vzdělávání a výuka)

Cílem exkurze byla výstava Paměť národa, uspořádaná společností Post Bellum při příležitosti stého výročí vzniku Československa. Jako symbolické místo byl pro výstavu vybrán někdejší Stalinův památník na Letné. Expozici tvoří čtyři části – Zeď, Stély (nachází se pod širým nebem), Obrazy a Vzpomínky (audiovizuální průřez našimi moderními dějinami – dvěma totalitami – uvnitř památníku).

Oficiální text organizátora výstavy:

Prostor pod bývalým pomníkem diktátora Stalina jsme proměnili v audiovizuální expozici. Přibližujeme v ní nejzásadnější okamžiky československé moderní historie a hlavně dvou jejích totalit, nacismu a komunismu. Hrdinství 2. světové války, osudy politických vězňů, disent, udavače, Pražské jaro, srpen 1968, normalizaci, listopad 1989.

Více o projektu zde.

A protože patronát nad gymnáziem drží Řád maltézských rytířů, navštívili studenti i jeho pražské duchovní centrum, jímž je Chrám Matky Boží pod řetězem, a centrum administrativně správní – Velkopřevorský palác na Malé Straně. Díky ochotě Mgr. Hellerové z Velkopřevorství jsme mohli zhlédnout prostory, kam se běžný turista nedostane.

Praha, Praha, 15000

Doba trvání: 11 hodin