Česko-slovenský projekt Záložka do knihy...

Česko-slovenský projekt
Záložka do knihy spája školy: Rozprávky, bájky, povestia příběhy nepoznajú hranice
na naší škole

Knihovna Jiřího Mahena v Brně a Slovenská pedagogická knižnica v Bratislavě vyhlásily k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven 2018 projekt pro základní školy a osmiletá gymnázia „Záložka do knihy spojuje školy“, kterého se zúčastnila i naše škola. Žáci nižšího gymnázia tvořili libovolnou technikou záložku do knihy, na které ztvárnili témata přečtených českých pověstí, pohádek a bajek. Stejný úkol pak zpracovávaly i slovenské školy. Prostřednictvím tohoto projektu jsme získali kontakt na slovenské Gymnázium Tvrdošín, se kterým jsme si vyměnili vyrobené záložky a informační brožury o našich školách. Do Tvrdošína putovala i pověst o Skutči, kterou si slovenští primáni a sekundáni četli v češtině, a připomněli si tak nejenom náš jazyk, ale i příběh, který na svých záložkách nejčastěji ztvárnili naši primáni. Jsme rádi, že se podařilo navázat kontakt se slovenskými vrstevníky a připomenout si tak literaturu, historii i život ve Slovenské republice.

Mgr. Iveta Skalská

Záložky z Gymnázia Tvrdošín.Záložky GSŘMR.Záložky GSŘMR.Záložky GSŘMR.Záložky GSŘMR.Diplom za účast v projektu.