Ježíškova vnoučata v Domově seniorů Drachtinka

V prosinci minulého roku se třída 4.BP zapojila do projektu „Ježíškova vnoučata“. Několik zástupců třídy, společně s paní učitelkou Modráčkovou, jelo předat míče na procvičení svalstva do Domova seniorů Drachtinka v Hlinsku. Studenti dbali na to, aby dary udělaly nejenom radost, ale byly i užitečné.

V den předání je čekalo srdečné přivítaní od personálu a hlavně od samotných seniorů, kteří jim sami připravili občerstvení. Nejprve studenti předali dary, které dle reakcí sklidily veliký úspěch, a poté si poslechli několik životních příběhů. Následně byli provedeni po domově důchodců a seznámeni s chodem dané instituce.

Avšak nejemotivnější chvílí dozajista byla ta, kdy jim zazpíval sbor složený ze seniorů. Ti nacvičovali na koncert konaný 18. ledna 2018 a byl určený těm, kteří podpořili zmíněný projekt.

Tato aktivita s nádechem pomoci druhým je již druhou v řadě, po návštěvě Charitního domu pro matky s dětmi v Havlíčkově Brodě, v režii třídy 4.BP a hlavně paní učitelky Moniky Modráčkové. Doufejme, že i v dalších letech bude naše škola pomáhat lidem, kteří to nejvíce potřebují.

text: Mirka Šaldová, 4. BP

foto: Aneta Mudrochová, 4.BP

Poděkování všem Ježíškovým vnoučatům od seniorů z Domova Drachtinka.

Stránky projektu Ježíškova vnoučata.

Datum vložení: 2. 2. 2018 15:26
Datum poslední aktualizace: 5. 2. 2018 21:20