Exkurze – Domácí hospic Duha

Návštěva v Hořicích.

Studenti skutečského gymnázia navštívili ve středu 6. června 2018 již podruhé Domácí hospic Duha v Hořicích. Mgr. Zdislava Poláková a Mgr. Magdaléna Kolátorová zajímavě přiblížily studentům sekundy a kvarty činnost a poslání domácího hospicu, seznámily je s duchovní péčí o pacienty a provedly je i zázemím tohoto zařízení.

V krátkém videu mohli studenti nahlédnout do osobních příběhů pacientů a uvědomit si, jak mezní životní situací vážné onemocnění je.

Protože hospic Duha nemá smlouvu s žádnou ze zdravotních pojišťoven, není zatím bohužel péče o nemocné hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Pro činnost tohoto občanského sdružení je tedy důležitá finanční pomoc sponzorů a dárců. Částkou 1 108 Kč se k dárcům přidali také studenti sekundy našeho gymnázia, kteří pro majálesovou kavárnu upekli koláče a zákusky a výtěžek z prodeje předali p. Mgr. Z. Polákové přímo při návštěvě v Hořicích.

Na webu hospice si můžete přečíst článek o naší návštěvě http://www.hospic-horice.cz/navsteva-zaku-ze-skutce/

Datum vložení: 2. 7. 2018 21:18
Datum poslední aktualizace: 9. 7. 2018 23:08