Postní doba

-pust-

Milí přátelé, ve středu 14.února není jen sv. Valentýna, ale také Popeleční středa, kterou vstupujeme do postního období. Přeji nám všem smysluplné prožití postu, abychom se dobře připravili na blížící se Velikonoce.

Inspirací nám může být text z www.pastorace.cz:

Napadá mě, že v době postní jsme vyzýváni, abychom něco pustili, vypustili, odpustili, připustili. Není to jen hra se slovy...

Pustit můžeme třeba nějaký špatný návyk, pustit vztah, na kterém lpíme, dát druhému v partnerském vztahu víc svobody, pustit Boha do těch oblastí, kam jsme se doteď nepustili.

Upustit od přejídání, přílišného lenošení.

Vypustit něco, čeho je v našem životě moc - sledování televize a všech médií, příliš mnoho práce na úkor modlitby nebo ztišení, vypustit něco, co je zbytečné a brání důležitému.

Odpustit někomu, kdo nám ublížil, možná i odpustit sobě, že nejsme tak skvělí, jak bychom si přáli.

Připustit si třeba nějaké lidi víc k tělu, více investovat do vztahů, připustit, že jsem člověk hříšný a chybující a konat nějakou nápravu, pokání.

A konečně je třeba také napustit - hlavně prázdnou nádrž naší lásky, napustit ta místa, která zejí prázdnotou, něčím kvalitním, napustit svou číši kvalitním vínem, aby z ní mohli pít druzí i náš dobrý Bůh.

Připomínám, že během školního vyučování je každý čtvrtek v 7:00 mše sv. ve farním kostele ve Skutči a společná mše svatá před Velikonocemi bude ve středu 28. března v 8 hodin tamtéž.

Všem vám žehná spirituál o.Jan Linhart

Datum vložení: 14. 2. 2018 17:57
Datum poslední aktualizace: 14. 2. 2018 18:02