Anglie 2015

Logo Výzvy 56

Anglie 2015
21. 11. - 27. 11. 2015
V rámci projektu Podpora vzdělávání v Gymnáziu ve Skutči (výzva 56) vyrazili žáci vyššího gymnázia a bezpečnostně právního oboru na jazykový pobyt do Anglie. Vedle cestování (belgické Bruggy, Canterbury, Cambridge, Londýn ..) čeká žáky týden výuky v anglické škole.

GSŘMR dobývá Anglii

Ve dnech od 21.11. do 27.11. se zúčastnilo téměř čtyřicet žáků, kteří byli z různých tříd Gymnázia Suverénního řádu maltézských rytířů ve Skutči, jazykově vzdělávacího pobytu v Anglii.

V průběhu cesty do Anglie navštívili Bruggy v Belgii, kde se nachází  Muzeum Čokolády, a tam také ochutnali pravou belgickou pralinku. V Anglii si nejdříve prohlédli města Canterbury a Cambridge. Přímo v Londýně je cesta zavedla do Greenwich s observatoří, nultým poledníkem, královským palácem a námořnickou školou. Nepopsatelně krásný výhled na celé centrum Londýna se jim otevřel na  vyhlídce v katedrále sv. Pavla. V dalších dnech se šli podívat např. na Tower, Tower Bridge, Westminsterské opatství, Buckinghemský palác, Big Ben. Procházeli se po Oxfordské ulici a navštívili Přírodověděcké a Britské muzeum. Rozloučili se s Londýnem na jedné z neznámějších atrakcí, kterou je London Eye, kdy se naposled podívali na celé město z ptačí perspektivy. V rámci pobytu se žáci vzdělávali v jazykovém institutu v Greenwich. Výuka angličtiny se žákům velmi líbila.

Mgr. Lenka Juklová

Zájezd do Anglie

Letos v listopadu jsme měli my, studenti Gymnázia Suverénního řádu maltézských rytířů a bezpečnostně právního oboru, možnost navštívit Anglii a Belgii.

Odjezd byl naplánován na 21. listopad, neobešel se však bez komplikací v podobě zpoždění autobusu. Přesto jsme nakonec, pozdě sice, ale přece jen, vyrazili od budovy gymnázia.
Druhý den jsme se dostali do belgického města Bruggy. Je pravda, že počasí nám příliš nepřálo – pršelo a poměrně dost mrzlo – ani to nás ale neodradilo od prohlídky města, kterému se právem přezdívá „Benátky severu“.
Po krátké procházce Bruggami jsme navštívili čokoládovnu, kde jsme kromě prohlídky různých čokoládových výrobků a výstavy o historii čokolády zhlédli navíc proces výroby čokolády. Po nakoupení suvenýrů jsme se vydali do Francie, kde jsme zůstali přes noc na ubytovně.
Další den nás čekala plavba trajektem do Anglie, kterou někteří z nás nenesli příliš dobře. Přesto jsme ji ale zvládli a poté jsme dojeli až do Canterbury a Cambridge. Tato dvě města skutečně stojí za návštěvu, nám se jejich prohlídka opravdu líbila, a to i přesto, že byla poměrně velká zima.
Následující noci jsme trávili už v Londýně, kde nás rozdělili do anglických rodin. To pro nás byla skutečně velká výzva, protože jsme zůstali v cizím prostředí, odkázaní pouze na naši schopnost domluvit se v anglickém jazyce.
Příštích několik dní jsme absolvovali prohlídky památek a muzeí, ale také vyučovací hodiny s rodilými mluvčími, což pro nás byla opět velmi zajímavá zkušenost a otestování naší jazykové úrovně.
Měli jsme možnost vidět mnoho londýnských památek, jako jsou Tower of London, Tower Bridge, Westminsterský palác, Buckinghamský palác, katedrála svatého Pavla a mnoho dalších. Také jsme se prošli po Millenium Bridge, který možná znáte z filmu Harry Potter, a měli jsme například možnost prohlédnout si Londýn z výšky London Eye.
Navštívili jsme i dvě z londýnských muzeí, což byla také poměrně zajímavá zkušenost. Tato muzea v Londýně totiž na rozdíl od těch našich například nemají šatny, kde si můžete odložit své věci – místo toho vám při vstupu prohlédnou tašky, kvůli ostrým předmětům.
Exkurze utekla velmi rychle, naštěstí stejně tak i zpáteční cesta. Tentokrát jsme nejeli trajektem, ale Eurotunelem, a do Skutče jsme pak dorazili 27. listopadu.
Myslím, že mluvím za všechny, když řeknu, že jsme si zájezd užili a někteří z nás třeba i uvažují o druhé návštěvě této země. Nakonec, i ten déšť nás, až na den strávený v Bruggách, naštěstí nezastihl.

Magdaléna Filipi (septima)