Literární projekt Bible 2018

V úterý 27. listopadu 2018 se studenti 1. ročníku bezpečnostně právního oboru zúčastnili literárního projektu „Bible“, který má na našem gymnáziu již dlouholetou tradici. V prvním bloku projektu, který začal v 17 h, studenti pracovali v náhodných dvojicích a řešili nejrůznější úkoly, které vycházely i z jejich četby Markova evangelia.

Druhou část vedl spirituál naší školy Jan Linhart. Stručně vysvětlil základní pojmy, charakterizoval Starý a Nový zákon a na textu z Matoušova evangelia vysvětlil nejen pojem podobenství, ale také ukázal jednu z možností, jak  vnímatnovozákonní text. Závěrečná interpretace Rembrandtova obrazu Návrat ztraceného syna přešla ve společnou meditaci.

I ve 3. části přišla znovu ke slovu skupinová práce. Studenti tvořili ilustrace k Desateru, za úkol měli uhodnout, které z přikázání nakreslily ostatní dvojice. V poslední aktivitě „Ruka“ pak přemýšleli o pozitivních vlastnostech  svých spolužáků. Závěr večera tvořil společně zhlédnutý americký film „V jednom ohni“.

Náš společný večer nebyl jen o jedné maturitní otázce. Ověřili jsme si, že Bible není kniha určená pouze věřícím.

Datum vložení: 7. 12. 2018 9:58
Datum poslední aktualizace: 7. 12. 2018 10:01