Činnost spirituála na Gymnáziu ve školním roce 2021/22

Bohoslužby, spolčo, rozhovory, duchovní svačinka, svátost smíření...

Jako spirituál mám /spolu s P. Ondřejem Matulou/ za úkol zajistit výuku předmětů  Základy křesťanské kultury a Světová náboženství.

Každý čtvrtek bude pro zájemce ve farním kostele v 7.00 mše svatá. Několikrát do roka budou společné bohoslužby v kostele ve Skutči.

Od září by mělo každý měsíc pokračovat páteční společenství studentů na faře ve Skutči. Srdečně zveme nové zájemce. Čas setkání bude oznámen.

Tento školní rok budu přítomný ve škole vždy ve středu v rámci vyučování. Kabinet mám v 1. patře. Zde je také Školní kaple – místo na ztišení a modlitbu pro studenty. Kaple je otevřena a všem je k dispozici.

Ve středu o velké přestávce může kdokoli přijít do kaple na tzv. Duchovní svačinku – krátké společné modlitební setkání s malým občerstvením.

O přestávkách nebo volných hodinách jsem k dispozici komukoliv ze studentů a studentek k rozhovoru na různá témata nebo v případě nějakého osobního problému. Také je možná svátost smíření.

Můžete přijít bez ohlášení, popř. kontakt: 605 541 676, linhart.jan@email.cz.

P. Jan Linhart, spirituál

Datum vložení: 2. 9. 2021 12:50