"Let´s go eco!"

V září nastoupila do školy třída tercie stejně, jako ve všech předchozích školních letech. Spolu se slovenskými, řeckými a francouzskými spolužáky jsme se dohodli na společném projektu zaměřenému na ekologii ve spolupráci s Recyklohraním.

Bohužel už začátkem října jsme se opět přesunuli do on-line výuky, ze které jsme se do školy vrátili na jediný týden před Vánocemi. Učíme se tedy pomocí MS Teams, které jsou naprosto skvělým nástrojem s mnoha možnostmi. Mezinárodní projekt eTwinning „Let´s go eco“ s distanční výukou nezanikl, stal se součástí výuky anglického jazyka. Nejprve jsme partnerům představili naši školu, obec, sebe samé a vytvořili návrhy loga. Vyměnili jsme si informace o tom, jak se slaví vánoční svátky u nich a u nás a začali se věnovat prvnímu velkému tématu s názvem „Voda“, kde jsme se seznámili s cestou, kterou tato životodárná tekutina prochází, než se dostane na stůl do sklenic. Součástí projektu jsou hry a kvízy, které vytváří žáci sami nebo které řeší, pokud je pošlou partneři. Čekají nás další témata z oblasti ochrany životního prostředí, např. „Staň se tiskařem“ či třídění a sběr surovin. Za zmínku stojí počin, který žáci uskutečnili právě před Vánocemi: adopcí přispěli na záchranu rostliny lnu žlutého.

Stránku Twinspace s obsahem projektu je možné vidět zde: https://twinspace.etwinning.net/123985/home

Lenka Štrofová a Miroslava Filipi

Datum vložení: 16. 3. 2021 20:55