"Long live the knights!"

Mezinárodní spolupráce žáků gymnázia ve Skutči.
Žáci třídy tercie pracovali v předešlých letech již na dvou projektech, a to se školou v Řecku. Oba projekty byly oceněny certifikátem kvality.

Vzhledem k časové dotaci na výuku, která je v letošním roce o hodinu nižší, jsme přemýšleli, zda vůbec můžeme nějaký mezinárodní projekt uskutečnit. Překvapením bylo, že sami žáci trvali na realizaci eTwinningového projektu, a to přesto, že to pro ně automaticky znamená více práce a přípravy do hodin angličtiny.  Podařilo se nám navázat spolupráci s francouzskými vrstevníky z College didier daurat v Saint Gaudens. Projekt nese název „Let´s be penpals“ a účastníci si spolu dopisují prostřednictvím zabezpečeného prostředí TwinSpace, kde sdílejí informace o sobě, svých zemích a školách, svátcích, svých zážitcích a zájmech.

Další projekt nese název "Long live the knights!" Zde jsou partnery současné třídy sekundy žáci slovenské školy ze Svidníku, řecké školy z Pyrgosu a rumunské školy z Tecuci. Projekt má charitativní zaměření, kdy se žáci po prvotním představení sebe, svých škol a zemí věnují činnostem, kterými by v rámci vlastních možností mohli pomoci potřebným. Zatím uskutečnili sbírku starých mobilů, která má pomoci záchraně goril nížinných, a uspořádali charitativní sbírku oblečení a školních potřeb pro Azylový dům v Chrudimi. Prostřednictvím Dne laskavosti v podstatě stále hrají třídní hru „Na laskavce“. Projekt má i charakter preventivní, kdy proběhnou aktivity zaměřené na e-bezpečnost, vztahy ve třídě a ochranu životního prostředí. Díky programu eTwinning tak žáci reálně využívají nabyté znalosti z různých předmětů ve škole, které se takto mění v kompetence potřebné pro život. Projekt je možné sledovat ZDE.

Mgr. Miroslava Filipi

Datum vložení: 9. 1. 2020 14:38