Projekt programu eTwinning - prima 2017/18

NNejmladší žáci na Gymnáziu ve Skutči (třída prima) navázali partnerství s dvěma školami v Řecku, se školou na Sicílii a s další českou školou v Hrochově Týnci.

ŽŽáci sdílí informace o sobě, svých zájmech, o školách a obcích v rámci svých zemí, řeší kvízy, posílají si pohlednice, překládají texty a tvoří hádanky a videa v anglickém jazyce. Součástí projektu je i on-line setkávání dětí prostřednictvím videokonfrencí.

Obsah projektu, který má název "Happy GaP at School – Games and Playing at School", odpovídá učebnímu plánu a projekt probíhá v bezpečném prostředí twinspace, kde si žáci zároveň procvičí i gramatiku a slovní zásobu. Pomocí IT technologií studenti rozvíjejí 4 základní dovednosti: čtení, psaní, mluvení a poslech.

V následujících měsících zapojíme i učivo z českého jazyka, literatury, dějepisu a zkusíme i matematiku. Díky tomuto projektu vidíme, jak žijí děti v dalších evropských zemích, jak vypadá jejich školní prostředí a můžeme sledovat, o co se vrstevníci našich žáků zajímají.

Projekt je možné sledovat zde:

Mgr. Miroslava Filipi

Datum vložení: 10. 10. 2019 14:32