Školní a okresní kolo olympiády v Aj

Na konci ledna proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce ve třech různých kategoriích. V únoru jsme pokračovali dále v okresním kole.

Školní a okresní kolo 2016/17

V kategorii sekunda se zúčastnili Josef Dvořák, Julie Pavlisová a Karel Pavliš, kteří předvedli slušný výkon, ale bohužel pod úrovní požadovanou pro postup do okresního kola.

V kategorii tercie – kvarta postoupili do okresního kola Ondřej Kubant, Eliška Jirásková a Andrea Zoulíková, kteří zde vybojovali 5., 6. a 8. místo.

V kategorii sexta – septima do okresního kola postoupili Dan Čermák, Petra MalinskáPetr Štikar.

V okresním kole v Chrudimi žáci skládali poslechovou zkoušku, kde Daniel Čermák získal plný počet bodů mezi 16 soutěžícími, a následně, po ústní zkoušce, vybojoval pro naši školu 2. místo, a tak postupuje i do krajského kola.

Petra Malinská a Petr Štikar předvedli krásnou angličtinu, ale menší počet bodů z testu je poslal na 11. a 13. místo. Celkově je to další hezký úspěch pro školu po loňském druhém místě Markéty Štikarové.

Olympiáda z AJ, jako každá jiná zkouška, je testem a nácvikem flexibility i schopností psychiky reagovat v cizím prostředí. Žáci získávají především zkušenosti a možnost porovnat své znalosti. V tomto smyslu je konverzační soutěž nedílnou součástí studia.

Tímto moc děkujeme všem, kteří se zúčastnili školního a okresního kola. Příští rok přejeme více štěstí a sebevědomí.

Danovi Čermákovi držíme palce v krajském kole!

Datum vložení: 20. 2. 2017 14:00
Datum poslední aktualizace: 21. 6. 2017 23:07